»

wrz 16

„Polskie drogi do wolności”

16 września uczniowie klas 3b i 3e uczestniczyli w zorganizowanym przez Muzeum Orła Białego w Rejowie, a wystawionym w Państwowej Szkole Muzycznej, spektaklu pt. „Polskie drogi do wolności”.
Przedstawienie w obrazowy sposób przypomniało widzom historię Polaków – żołnierzy i cywilów – w czasie II wojny światowej, z uwzględnieniem najważniejszych w dziejach wydarzeń zbrodni hitlerowskiej, w tym też na ziemi kielecko-radomskiej.
Niewątpliwym atutem sztuki było wykorzystanie techniki multimedialnej, co w połączeniu z profesjonalizmem gry aktorskiej wywoływało mocne wrażenia i wzbudzało emocje, w tym patriotyczne.
Uczniowie naszej szkoły przeżyli wspaniałą lekcję historii, która po raz kolejny uświadomiła im, jak cenny czas teraz mamy…dzięki ofiarności Wielkich Bohaterów z lat 1939-1945.